Новини

08.12.2016
«ПОЕТ УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ»
У тернопільській музичній школі №2 ім. М.Вербицького відбувся вечір-концерт «Поет української музики» з нагоди вшанування величної постаті української культури, письменника і мислителя Івана Франка, 160-річчя якого світова культурна громадськість відзначила цього року.
Організатором і ведучою вечора була старший викладач відділу музично-теоретичних дисциплін Оксана Прокоп, яка ґрунтовно і цікава розповіла про життя митц і його визначну роль в українській культурі. «Його називали українським Мойсеєм, провідником українського народу. Це був українець, що став Генієм, геній, що став Українцем». Лектор розкрила перед слухачами воїстино енциклопедичну особистість Івана Франка – поета, письменника, мовознавця, літературознавця, фольклориста, перекладача (він знав 19 мов) і філософа. Його безцінна спадщина – 6 тисяч творів: 10 великої прози, 100- малої, 50 поем, збірки поезій «З вершин і низин», «Зів’яле листя», понад 3000 наукових праць і статтей. Його твори знайшли своє неперевершене втілення у вокально-хорових, оперних, бплетних творах, музиці театру і кіно, створивши яскраву і незабутню музину Франкіану.
В концерті прозвучала поезія І.Франка «Розвивайся ти, високий дубе» у виконанні Буняк Яни, солоспіви відомих українських композиторів М.Лисенка «Безмежнеє поле» (учениця Речицька Евеліна), Я.Степового «Розвійтеся з вітром» (учениця Форманюк Яна), Д. Січинського «Як почуєш вночі» (учениці Попович Олеся та Гайдемська Анастасія).
Глибоко і лірично у виконанні вокального тріо викладачів Іванової Оксани, Шагай Оксани,Максимюк Ніни, концертмейстера Світлани Мелих прозвучали твори Богдани Фільц «Червона калино, чого в лузі гнешся» та
«Стежина у парку». Вперше слухачі почули солоспів «Не забудь юних днів», написаний тернопільським співаком Вадимом Дарчуком, у виконанні Жиги Діани.
Традиційним учасником шкільних концертів є вокальний ансамбль «Каданс» (керівник Ніна Максимюк) , який виконав твір «Мій раю зелений» на слова Івана Франка.
Спеціально для концерту викладач музичної школи Веніславська Людмила створила 2 композиції на вірші І.Франка: «Чого являєшся мені ?», яка прозвучала у виконанні авторки та її сина Володі Веніславського, та «Кузня» («У долині село лежить») у виконанні тріо: Людмили Веніславської, Ангеліни Заваринської, Катерини Коробейникової.
З великим запалом прозвучав січовий марш Гутковського «Гей січ іде» у виконанні вокального ансамблю хлопчиків (керівник Юлія Войтович).
Прикрасою концерту стали інструментальні твори. Високохудожньо і натхненно виконала твір М.Лисенка «Не забудь юних днів» (старший викладач фортепіанного відділу Віра Гемза), дует у складі старшого викладача фортепіанного відділу Тамари Лесик та учениці Надій Макарової виконали відомий твір М. Лисенка «Коли розлучаються двоє». Цікавими були твори О.Кимлик «Мініатюрна Леонтовіана» (Лідія Зінкевич, фортепіано), І. Миськів «Коломийка» (Олег Кицкай, скрипка), «Гуцулка» (Іван Івачевський, сопілка, концертмейстер Олена Зазуляк), М. Степаненко «Вечірня мелодія» (Жук Б., фортепіано).
І справжньою перлиною концерту став шедевр української музики – солоспів «Ой ти дівчино, з горіха зерня» А.Кос-Анатольського, виконаний зведеним вокальним ансамблем викладачів та учнів, який став гідним завершенням цього незабутнього вечора.
Викладача-методист відділу музично-теоретичних
дисциплін Тетяна Кулик